محصولات

 

جو پوست کنده

جو پوست کنده مهناب

پیشنهاد سر آشپز مهناب

آش جو: جو را به همراه گوشت و پیاز می گذارید تا کاملا بپزد بعد به آن سبزی خرد شده را اضافه نمایید پس از اینکه مواد کاملا پخته شد کشک را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا آش کاملا جا بیفتد سپس آش را در ظرف ریخته و روی آن را با سیر داغ و نعنا داغ تزیین نمایید.

گندم پرک

_mg_5241

پیشنهاد سر آشپز مهناب

حلیم فوری: گندم پرک را پس از شستن به همراه پیاز خام خرد شده داخل آب گوشت می ریزید. کمی نمک و فلفل به آن اضافه می کنید بعد از ۲۰ دقیقه به وسیله گوشتکوب برقی مواد داخل قابلمه را کاملا مخلوط کنید. حلیم آماده را در ظرف می کشید و روی آن را با کره داغ شده به همراه دارچین تزیین نمایید.

جو پرک

جو پرک

پیشنهاد سر آشپز مهناب

سوپ جو پرک: جو پرک را پس از شستن به همراه هویج رنده شده داخل آب گوشت می ریزید تا کاملا بپزد، سس سفید را آماده کرده و به سوپ اضافه می کنید پس از چند دقیقه سوپ را داخل ظرف ریخته و با کمی جعفری تازه تزیین نمایید.

گندم پوست کنده

گندوم پوست کنده مهناب

پیشنهاد سر آشپز مهناب

آش گندم: گندم را از قیل خیس کنید در این فاصله پیاز را خرد کرده و درون روغن به همراه کمی زرد چوبه سرخ کنید در این هنگام حبوبات ( نخود، لوبیا و عدس ) و گندم خیس خورده را با مقداری آب و کمی نمک و فلفل می گذارید تا خوب بپزد بعد برنج را به آن اضافه کرده، مرتب مواد را هم می زنید، سپسسبزی خرد شده را به همراه پیاز داغ به آش اضافه می کنید، هنگامی که مواد کاملا پخته شد درون ظرف ریخته و روی آن را تزیین نمایید.

آرد سوخاری

آرد سوخاری مهناب

پیشنهاد سر آشپز مهناب

مرغ سوخاری: مرغ، گوشت، میگو یا قارچ را درون زرده تخم مرغ غلتانده و به پودر سوخاری آغشته نمایید،سپس درون روغن فراوان سرخ کنید.

بنابر ذائقه خود می توانید ادویه دلخواه را به پودر سوخاری اضافه نمایید.

خواص کره بادام زمینی

کره بادام زمینی مهناب

کره بادام زمینی ، منبع خوب و با صرفه‌ای از پروتئین است و بیشتر ویتامین‌ها و املاحی را که به سختی به‌دست می آیند، تامین می کند که این ویتامین‌ها و املاح شامل اسید فولیک، ویتامین E، مس، سلنیوم، منیزیم، روی و همچنین رنگ دانه‌های گیاهی و فیبر خوراکی می باشد.

ضد سرطان

تحقيقات ديگري نشان داده اند كه مصرف يک واحد بادام‌زميني (۱۰ عدد بادام زميني) در هفته مي‌تواند از بروز سرطان روده در زنان پيشگيري کند. فيتوسترول موجود در بادام‌زميني و کره بادام‌زميني نيز مي‌تواند رشد سلو‌ل‌هاي سرطان پستان، روده بزرگ و پروستات را کند كرده و حتي از بروز سرطان ريه در افراد مستعد بكاهد. به‌علاوه، بادام‌زميني حاوي نوعي آنتي‌اکسيدان به نام رزوراترول است که مي‌تواند به نوعي ترکيب ضدسرطاني به نام پيساتانول تغيير شکل يابد. اين تغيير شکل به کمک نوعي آنزيم که در تومورهاي سرطاني يافت مي‌شود، ايجاد مي‌شود و به اين ترتيب مانع رشد تومورها خواهد شد.

ضد ديابت

جالب است بدانيد ثابت شده که مصرف منظم کره بادام‌زميني (حداقل ۵ قاشق غذاخوري در هفته) مي‌تواند از بروز ديابت نوع ۲ در زنان پيشگيري کند. فيبر و منيزيم موجود در کره بادام‌زميني از جمله دلايل خاصيت ضدديابتي اين ماده غذايي هستند.

دشمن سنگ كيسه صفرا

تحقيقات بي‌شماري نشان داده اند مصرف مرتب کره بادام‌زميني مي‌تواند احتمال ابتلا به سنگ صفرا را در مردان و احتمال برداشتن کيسه صفرا را در زنان کاهش دهد. دليل اين خاصيت بادام زميني نيز وجود فيبرهاي غذايي، فيتوسترول و منيزيم است. مطالعه ۲۰ساله روي بيش از ۸۰ هزار زن نشان مي‌دهد زناني که حداقل دو قاشق غذاخوري بادام‌زميني يا کره بادام‌زميني در هفته مصرف مي‌کنند تا ۲۵ درصد کمتر به سنگ صفرا مبتلا مي‌شوند..

شايد باور نکنيد، اما اين راه ساده و آساني براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري است..

افرادی هم که مي‌خواهند شب‌ها شام سبکي بخورند، مي‌توانند با يك فنجان چاي، يك يا دو واحد نان آغشته به اين نوع کره را ميل کنند.

رشته آش

رشته آش مهناب

آرد سفید

آرد سفید